Jméno: Lukáš
e-mail: lukasek.puki@centrum.cz
ICQ: 382074244

Jakékoliv otázky pište na mail nebo na ICQ.
 

StarGate Universe: Následující epizoda 1x09 - Life / V sobotu 21.listopadu ve 3:00 a v 5:00 hodin ráno.

 
 

Windows Vista Ultimate - Recenze

Na českém trhu se konečně právě dnes objevil tento nový operační systém, který je k dispozici i koncovým zákazníkům. Jak je tento nový systém revoluční a bude se konat slibované Wow, nebo to jsou jen barevnější XPčka ? Instalace
V první řadě pokud si nekoupíte už počítač s předinstalovaným Windows Vista si ho budem muset nainstalovat na disk. Instalace je rychlá na mém stroji trvala přibližně 26 minut.
Instalátor chce po uživateli jen opravdu základní informace, na jaký oddíl Vistu nainstalovat a zadání produkt-key.U zadávání produkt-key bych si zastavil. Poprvé je tady možnost nezadávat žádný produkt-key a tuhle volbu prostě přeskočit. Objeví se vám tabulka jakou verzi Visty si chcete nainstalovat. Ano je to tak na jednom instalačním mediu je všech pět verzi Windows Vista.To je díky novému způsobu instalace, kdy se na disk kopíruje pouze image disku místo samostatných souboru. Ale zpět k výběru verzi Visty.Pokud opravdu nemůže najít svůj produkt-key zvolte edici, kterou jste si zakoupily. Pokud si zvolíte jinou než ve skutečnosti máte Vista vám váš cd-key nevezme a budete muset systém nainstalovat znova.

První spuštění systému
Po prvním spuštění systému si zvolíte pozadí a typ prostředí ve kterém pracujte.Provedete se jakýsi hardwarový test při, kterém se vypočte Index uživatelských zkušenosti.(Performace rating)Po té se systém přihlásí a objeví se vám plocha, postraní panel sidebar a hlavní nabídka. Vpravo dole u hodin si můžete všimnout ikonky Windows Update jak si stahuje nejnovější aktualizace a potřebné drivery.Nebude té ve většině případu potřeba instalovat už žádné drivery k základní desce.Vista sama o sobě obsahuje spoustu ovladačům k nejrůznějším zařízením. (chipové sady,tiskárny,zvukovky,grafické karty a další)
Sample Image
 
Sample Image