Jméno: Lukáš
e-mail: lukasek.puki@centrum.cz
ICQ: 382074244

Jakékoliv otázky pište na mail nebo na ICQ.
 

StarGate Universe: Následující epizoda 1x09 - Life / V sobotu 21.listopadu ve 3:00 a v 5:00 hodin ráno.

 
 

23.10.2009 - Pustí se Emmerich do sequelů filmu Stargate?


Stargate film

Díky mytologii, kterou vybudovaly seriály Stargate SG-1, Atlantis a Universe, je nyní velice snadné zapomenout, že to celé v roce 1994 odstartoval film režiséra Rolanda Emmericha.

Už od té doby producent Dean Devlin šířil zprávy, že by rád viděl další dvě pokračování, a Emmerich dokonce před časem oznámil, že filmy jsou stále ve hře - bylo by však nutné překonat jisté právní problémy a jeho nechuť točit pokračování úspěšných filmů.

"Je to složité," sdělil Emmerich ve svém exkluzivním rozhovoru, "chci říct, že o tom stále s Deanem mluvím, mluvíme také o sequelu Dne nezávislosti, ale je to tak... složité v dnešní době."

Už v roce 2006 Devlin sdělil: "Jen bychom pokračovali v mytologii filmu a ukončili ji. Myslím, že by seriál po konci třetího sequelu mohl existovat i nadále. Jeho příběhy by jsme se pokusili nijak neovlivnit."

"Když jsme vytvořili původní Hvězdnou bránu, vždy jsme si ji představovali jako trilogii, bohužel jsme nad tím ale neměli kontrolu," dodává Devlin. "Myslím, že by to bylo velmi vzrušující, začít pracovat na druhé a třetí části."

Emmerich dále dodal: "Bylo to pravděpodobně dobře, že jsme se do těchto sequelů nikdy nepustili, protože jsme byli stále nuceni tvořit něco nového... Obecně vzato nejsem moc velkým fanouškem sequelů. Protože jen v málo případech na mě sequel působí dobře. Ve většině případů se jim nepodaří překonat svého předchůdce."

Je však ještě dobré zmínit, že původní herci už nejsou nejmladší, Kurt Russell (O'Neil) má 58 a James Spader 49 let. Řešením by mohlo být například jejich přeobsazení. Tak či tak by mohlo být zajímavé srovnat, jak si pokračování Hvězdné brány představovali Emmerich s Devlinem, s tím, jak pokračování zpracoval seriál.

A co vy na to, viděli byste rádi další filmy?